KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE
printer
KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE

Z pięknym pucharem za zdobycie II miejsca w XIII Powiatowym Konkursie Kolęd w Gaworzycach w kategorii gimnazjalnej wróciły dziewczęta ze szkolnego zespołu wokalnego.

W miniony piątek tj. 16 XII w składzie Kasia Kwiatkowska (3e), Kasia Pietruszewska (3d) i Natalia Ostrowska (1b) wyśpiewały kolędą “Pójdźmy wszyscy do stajenki” swój pierwszy sukces. Życzymy powodzenia w kolejnych rywalizacjach.

Występ możecie zobaczyć na stronie http://artgim.webnode.com/ Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
REFORMA EDUKACJI
printer
REFORMA EDUKACJIInformujemy, że wszystkie informacje dotyczące reformy oświaty można znaleźć na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl : Kliknij aby otworzyć
Czytaj więcej
MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA SPORTOWE
printer
Informacja szkolna

W ramach tegorocznych Mikołajek wspierając oddolne inicjatywy uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował mecz między Uczniami a Nauczycielami, Tym razem dyscypliną, w której rywalizowano była koszykówka. Zwycięstwo odnieśli uczniowie, ale Nauczyciele walczyli do samego końca. Ciekawe, czy będzie kolejny mecz....?????

Tego dnia odwiedzili nas: św. Mikołaj, śnieżynki i renifer :) Słodką niespodziankę ufundowała Rada Rodziców.

KONCERT PROFILAKTYCZNY
printer
KONCERT PROFILAKTYCZNY

We wtorek 29 listopada w naszej szkole zrealizowano program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt: „PODZIEL SIĘ DOBREM” w wykonaniu wirtuoza perkusji Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Artysta ów muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą "Gzyms" wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku Białej.W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów - "Zima z Rockiem" w ma Śląsku, w tym roku brał też udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych "Jarocin". Kolejne festiwale to: "KartRock" - Jelenia góra, "Rockowisko" - Łódź, "Open Rock" - Kraków, "Fama" - Świnoujście. W 2001 roku nominowany do tytułu "Człowiek Roku" Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji.

W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie klasy. Koncert sfinansowała Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej
5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU
printer
5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariatu jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego, by całą swoją uwagę skierować na wolontariuszy - ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych w swoim środowisku. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariuszy. Szkolny Wolontariat „WolGim” swoją działalnością, od lat, wspiera różnego rodzaju: stowarzyszenia, fundacje i instytucje działające na terenie naszego Miasta i Gminy, jak i całego kraju.

W tym roku zrealizowaliśmy już następujące inicjatywy:

• Zbiórka plastikowych nakrętek na „ Wrocławskie hospicjum dla dzieci” oraz Fundację „Nutka”;
• „Pomóż pomagać” – zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt z naszego miasta;
• „Podziel się słodyczą” – zbiórka słodkich upominków dla podopiecznych OPS w Chocianowie;
• „Podaruj misia dzieciom z chorobą onkologiczną” – zbiórka maskotek dla Fundacji „Przylądek Nadziei”;
• Kiermasz ozdób świątecznych na nowe książki do biblioteki szkolnej;
• Kiermasz ciasteczek, z którego dochód przeznaczony został na operację byłej uczennicy naszego gimnazjum.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz gorąco podziękować wszystkim wolontariuszom naszego gimnazjum, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagają w realizowaniu akcji charytatywnych:
Amelii Droszczak, Oliwii Machacz, Mai Makarowskiej, Ani Buchta, Kindze Moritz, Natalii Szanter, Alicji Schirbel, Sandrze Makarowskiej, Wiktorii Czarnynoga, Natalii Pokorskiej, Sandrze Kisiel, Klaudii Kłos, Nicoli Skrzypek, Mirelli Kucharczyk, Karolinie Pudlak, Barbarze Steć, Katarzynie Pietruszewskiej, Joannie Duszy, Katarzynie Kwiatkowskiej, Ani Koselskiej, Paulinie Drozd, Agnieszce Kaczyńskiej, Michalinie Nowak.

Czytaj więcej
PACZKA NA KRESY
printer
PACZKA NA KRESY

Szkolny Wolontariat „WolGim” zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału w akcji: „Paczka na Kresy” organizowanej przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Telewizję Wrocław. Akcja polega na zbiórce świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny.

To nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojej Ojczyzny.

Zbieramy: słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej, cukier, ryż, makarony, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Prosimy, by artykuły posiadały w miarę długą datę przydatności do spożycia.

Szkolna akcja trwa do 16 grudnia 2016r.

Czytaj więcej
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11 LISTOPADA
printer
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11 LISTOPADA

W dniu 7.11.2016 r. na 3 godzinie klasa 2d zrealizowała przedstawienie (scenariusz autorski wychowawcy) ku czci święta niepodległości Polski 11 Listopada. W tej formie przekazano podstawowe fakty i procesy, związane z drogą do Niepodległości Polski w latach 1914-1918, jednocześnie prezentując wybór pieśni patriotycznych, głownie z tamtej epoki. Bardzo dziękuję za ogromną pomoc Pani Ewie Kopczyńskiej, Panu Wojciechowi Kyc, chórowi szkolnemu i innym osobom, które udzieliły pomocy.

Z wyrazami szacunku wychowawca klasy 2d Robert Żeleźny

Czytaj więcej
21.XI. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
printer
21.XI. ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Jak je obchodzić?

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Czytaj więcej
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
printer
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada po raz trzeci obchodzono w Polsce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Zgodnie z intencją Rzecznika Praw Ucznia (list poniżej) przyłączyliśmy się do obchodów tego ważnego dnia.

Nasza szkoła świętowała to wydarzenie poprzez mecz unihokeja między drużyną Nauczycieli, Pracowników Szkoły a Uczniami.

Meczowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych przygotowanych przez uczniów, w czasie lekcji plastyki, pod czujnym okiem Pani Ewy Kopczyńskiej. Uczniowie wygrali, bo jakby mogło być inaczej z racji Ich święta:). Wydarzenie przygotował Samorząd Uczniowski.

Za wsparcie opiekunowie SU dziękują Pani Ewie Kopczyńskiej, Panu Rafałowi Paliszkiewiczowi i Radzie Rodziców, która ufundowała słodką niespodziankę.


Zapraszamy Was też na stronę Rzecznika Praw Dziecka. Link: Kliknij aby otworzyć


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Izabela Szwed i Adam Łukasiewicz

Czytaj więcej
SAMORZĄD UCZNIOWSKI INFORMUJE
printer
Informacja szkolna

Samorząd Uczniowski informuje, że prowadzi w czasie długich przerw w Szkolnym Radio "Kleks" dyżury dla całej społeczności szkolnej. Jeśli ktoś z Was ma jakiś ciekawy pomysł na wydarzenie w naszej szkole niech przyjdzie i opowie Nam o tym.

Grafik dyżurów:

Daria Zazula, wtorek 11.35-11.50

Mateusz Urban, czwartek 11.35 - 11.50

Zapraszamy Was też na stronę SU na fb. Link: Kliknij aby otworzyć

Możecie do Nas napisać, a My odpowiemy na każdą wiadomość z Waszej strony. Możecie też "wrzucić" swój pomysł do zielonej skrzynki, która znajduje się przy tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej
zDolny Ślązak Gimnazjalista
printer
Konkurs

Z wielką przyjemnością informujemy , iż dwoje uczniów naszego Gimnazjum: Julia Rolak z klasy III D i Piotr Mroczko z klasy II A zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok matematyczno - fizyczny".

Nasi zdolni gimnazjaliści w dniu 14 listopada będą walczyć o awans do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.