RÓŻANIEC WŁASNORĘCZNIE WYKONANY
printer
Konkurs

Szkolny konkurs na Różaniec Własnoręcznie Wykonany.

Termin składania prac: do 30 października 2015r. /do nauczycieli religii/

WYCHOWANIE JEST SPRAWĄ SERCA
printer
WYCHOWANIE JEST SPRAWĄ SERCA

11 września 2015r. nasze gimnazjum odwiedziła niezwykła osoba, absolwentka szkoły – siostra Natalia Roman CMW (salezjanka). Przeprowadziła zajęcia w klasach I b, II c, III c, podczas których przybliżyła im postać wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży – św. Jana Bosko (1815 – 2015). Siostra Natalia z wielkim entuzjazmem i radością opowiadała o spełnionym śnie Janka. Zapoznała uczniów z Jego systemem wychowawczym, opartym na trzech filarach: RELIGII, ROZUMIE i MIŁOŚCI.

Spotkanie zorganizowane było w związku z V Tygodniem Wychowania.

PROJEKT "PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ O NIEZWYKŁYCH MIESZKAŃCACH - POKOCHAĆ MAŁĄ OJCZYZNĘ"
printer
PROJEKT "PRZYWRÓCIĆ PAMIĘĆ O NIEZWYKŁYCH MIESZKAŃCACH -  POKOCHAĆ MAŁĄ OJCZYZNĘ"

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie ze Szkolnego Koła Historycznego oraz Koła Przyjaciół Biblioteki realizowali projekt "Przywrócić pamięć o niezwykłych mieszkańcach - pokochać małą ojczyznę" będący grantem I Edycji Konkursu Banku Zachodniego BZWBK "TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM".

Uczniowie uczestniczący w projekcie wykorzystując wspomnienia świadków historii - seniorów rodzin, wykonali 20 pisemnych opracowań dotyczących wspomnień Polaków przesiedlonych z Kresów Wschodnich na Dolny Śląsk, życia codziennego Polaków na zesłaniu na Syberię, okupacyjnej codzienności w czasie II wojny światowej oraz na temat Armii Krajowej.

Czytaj więcej
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
printer
Informacja szkolna

Informujemy, że akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się w Gimnazjum 14.10.2015r. o godz. 9.00 na małej sali gimnastycznej.