WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W POLKOWICACH I NA KRĘGIELNI CZYLI TROCHĘ TEORII ORAZ DOBREJ ZABAWY
printer
WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W POLKOWICACH I NA KRĘGIELNI CZYLI TROCHĘ TEORII ORAZ DOBREJ ZABAWY

W dniu 2.06.2016r. uczniowie klas I A i II E odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Celem wyjazdu było popularyzowanie zawodu policjanta. Uczniowie poznali zasady przyjęć do pracy, wymogi formalne oraz co ważne predyspozycje sprawnościowe, które stanowią jedno z ważnych kryteriów dla starających się tam o zatrudnienie. Ponadto poznali strukturę funkcjonowania poszczególnych wydziałów w tym Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo- Śledczego, Prewencji czy Ruchu Drogowego. Wysłuchali, np. na czym polega praca technika kryminalistyki czy opiekuna psa tropiącego. Wizyta w Polkowicach odbyła się w ramach tzw. Dnia Otwartego. Nasi uczniowie obejrzeli ponadto ćwiczenia z użyciem psa policyjnego. Mieli możliwość zobaczyć sprzęt, który na co dzień stanowi wyposażenie funkcjonariuszy. Dużą radość sprawił uczniom pokaz samochodów czy motocykli policyjnych. Oczywiście znaleźli się tacy, którzy zasiedli za kierownicą radiowozów.

Nasz pobyt w Polkowicach miał także wymiar rekreacyjny. Otóż uczniowie miło spędzili czas na kręgielni. Uczestniczyli w zdrowej rywalizacji, wzmacniając pozytywne relacje rówieśnicze. Było zatem bardzo radośnie.

Rok szkolny dobiega końca. Zorganizowany wyjazd był ostatnią atrakcją przygotowaną przez Panie Annę Chodyń, Agnieszkę Jaskułę i Małgorzatę Kosior. Teraz wszyscy czekamy na zasłużone wakacje. Gdzie pojedziemy w przyszłym roku, tego na razie nie wiemy. Być może wybierzemy się….Och pomysłów mamy mnóstwo.