ARSENAŁ PAMIĘCI - PO RAZ CZWARTY
printer
ARSENAŁ PAMIĘCI - PO RAZ CZWARTY


Nasza przygoda z Arsenałem Pamięci trwa już cztery lata i obfituje w sukcesy zdolnych gimnazjalistów.

Już cztery lata trwa nasza przygoda z Ogólnopolskim Konkursem ,,Arsenał Pamięci” ,którego pomysłodawcą jest harcmistrz Pan Krzysztof Jakubiec - pedagog, wychowawca młodzieży, dyrektor jednego z łódzkich liceów, Mistrz Mowy Polskiej.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy to postanowiłyśmy zaproponować naszej młodzieży udział w tak ważnym przedsięwzięciu. Była to też okazja do tego, by wzbudzić w młodych ludziach potrzebę docierania do rodzinnych pamiątek, wsłuchiwania się w opowieści pokolenia wojny i zesłań. Na odzew uczniów nie musiałyśmy długo czekać. Okazało się, że wśród gimnazjalistów jest wielu, których zainteresowałyśmy projektem.

Od 2012 roku - wtedy odbyła się XII edycja konkursu, trwamy niestrudzenie w działaniach upowszechniających edukację patriotyczną oraz społeczną. Wykonując to jakże wychowawcze zadanie byliśmy w gronie laureatów tegoż konkursu. Gdy w roku szkolnym 2012/2013 po raz pierwszy nasze uczennice: Magdalena Należyta, Ewelina Twardowska, Martyna Pietruszewska, Dorota Bień i Kinga Randak otrzymały tytuł Laureata zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę do Łodzi. Wtedy okazało się, że jesteśmy jedyną szkołą z województwa dolnośląskiego na Arsenałowej mapie Polski, która wzięła udział w konkursie. To było dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt.


Rok szkolny 2012/2013 - wtedy wszystko się zaczęło.
Od tego czasu przez kolejne dwa lata - podsumowanie konkursu odbywało się w naszym gimnazjum. Gościliśmy wtedy druha hm. Krzysztofa Jakubca, samorządowców, nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół, oraz, co najistotniejsze, bohaterów Arsenałowych Opowieści. Nasze uroczystości wspierali harcerze z 74. drużyny harcerskiej Szaniec.
Rok szkolny 2013/2014

Tytuł Laureata otrzymali: Dorota Bień, Paulina Napora, Jakub Różycki, Kinga Koreń, Aleksandra Piskorz i Martyna Pietruszewska.
Rok szkolny 2014/2015
Tytuł Laureata otrzymały: Emilia Mroczko, Magdalena Dusza, Zuzanna Tronina, Martyna Pietruszewska i Katarzyna Kowalewska.

W tym roku także mamy laureatów. Są nimi: Martyna Woźniak- kl. II E, Zuzanna Florczyk i Gabriela Garula- kl. IIB, Anita Foryś oraz Aleksandra Bator z klasy IIID. Na uroczystą galę ponownie wyjeżdżamy do Łodzi. Wyjazd potrwa od 21 do 23 kwietnia 2016r.

Koordynatorzy: Anna Chodyń i Agnieszka Jaskuła