PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH
printer
PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 21.10.2016 r. odbyło się Pasowanie Klas Pierwszych, podczas którego oprócz przyjęcia uczniów klas pierwszych do szkolnej gimnazjalnej społeczności Samorząd Uczniowski przy wsparciu Jury sprawdzał wiedzę, poczucie rytmu oraz szybkość i zwinność swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ocenie podlegały: ubiór zgodnie z barwą wynikającą z loga szkoły okrzyk, plakat, taniec, wiedza o KGHM Polska Miedź S.A., precyzja i czas w konkurencjach sportowych.

W wyniku potyczek badających kreatywność, spontaniczność, elastyczność umysłu i ciała I miejsce zajęła klasa 1c. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę.

Dziękujemy za zabawę w duchu fair play.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej
ŻYCIE JEST PIĘKNE Z KULTURĄ
printer
ŻYCIE JEST PIĘKNE Z KULTURĄ

Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie, realizując projekt "Z kulturą za pan brat" współfinansowany przez PZU Fundację oraz Urząd Miasta i Gminy Chocianów, ogłosiła konkurs pt.: "Życie jest piękne z Kulturą". Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszego Gimnazjum. Piętnastu laureatów w nagrodę pojechało w dniu 17.10.2016r. do Teatru Komedia we Wrocławiu, by zobaczyć tam sztukę na podstawie komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".

Uczestnikom konkursu gratulujemy, a PZU Fundacji oraz Urzędowi Miasta i Gminy Chocianów dziękujemy za tak wspaniałą nagrodę!

Czytaj więcej
ZEBRANIE Z RODZICAMI ORAZ KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI PRZEDMIOTÓW
printer
Pilne

W dniu 25.10.2016 r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami. Wychowawcy prowadzą zebrania z rodzicami w klasach od 17.00-18.00. Od godziny 18.00-18.40 trwają konsultacje rodziców z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

FINAŁY STREFY LEGNICKIEJ W UNIHOKEJU
printer
Sport

W dniach 17/18.10.2016r w Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie odbyły się Finały Strefy Legnickiej w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Po raz kolejny Szkolny Związek Sportowy na Dolnym Śląsku powierza organizację tych zawodów naszej szkole z uwagi na bardzo dobrą organizację i atmosferę podczas zawodów.
Dnia 17.10.2016r. dziewczęta zagrały w w/w zawodach i zostały sklasyfikowane na 6 miejsce, nie uzyskując awansu do dalszych gier.
Dnia 18.10.2016r. chłopcy zagrali bardzo dobre zawody i dopiero w finale ulegli zespołowi z Chobieni. Uzyskanie drugiego miejsca w Finale Strefy Legnickiej dało reprezentacji naszego gimnazjum awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrocławiu.
Należy dodać, że najlepszym zawodnikiem zawodów został Adam Tomaszewski, a najlepszym bramkarzem turnieju został Michał Eibl – reprezentanci naszej szkoły.

Trenerom i zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Skład zespołu dziewcząt:
Dagmara Fienger, Maja Makarowska, Klaudia Kolanowska, Anna Buchta, Natalia Szanter, Kinga Moritz, Daria Zazula, Julia Kazimierska, Oliwia Paliszkiewicz.

Skład zespołu chłopców:
Michał Eibl, Adam Tomaszewski, Michał Wesołowski, Mateusz Wasylik, Mateusz Urban, Dawid Wolan, Piotr Kosior, Piotr Kaliński, Adam Gryga, Jakub Woźniak, Mateusz Dancewicz, Jakub Karkowski.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI
printer
Wiadomość

Dnia 14 października społeczność nauczycielska, pracownicy administracji i obsługi oraz emeryci spotkali się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji. Za przygotowanie uroczystości były odpowiedzialne klasy: I c - z wychowawcą Ewą Kopczyńską oraz I d – z wychowawcą Krystyną Dedek. Program artystyczny obejmował żartobliwe scenki dnia szkolnego, w role których wcielili się nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Uroczystość przebiegała w bardzo radosnej atmosferze, a jej uwieńczeniem był symboliczny kwiat – róża dla każdego pracownika i emeryta oraz coś na słodko - tort przygotowany przez rodziców uczniów.

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
printer
Wiadomość

Informujemy, że wybory w dniu 30.09.2016 r. na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wygrała uczennica klasy III D Daria Zazula. Gratulujemy wyniku i oczekujemy zapału, kreatywności i determinacji w realizacji swojego Programu Wyborczego.

Zastępcą Przewodniczącego zostaje osoba z drugą największą liczbą głosów, czyli Mateusz Urban, uczeń klasy III E.

Wybory zostały zorganizowane przy wsparciu merytorycznym Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach akcji "Samorządy Mają Głos".

Opiekunowie Samorządu
Izabela Szwed i Adam Łukasiewicz

DZIEŃ CHŁOPAKA
printer
Informacja szkolna

Na prośbę Samorządu Uczniowskiego oraz po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, informujemy, że 30.09.2016 r. w związku z Dniem Chłopaka chłopcy są niepytani.

ZMIANA W PLANIE LEKCYJNYM
printer
Pilne

Na stronie internetowej w odpowiedniej zakładce znajduje się zaktualizowany plan lekcji ważny od poniedziałku z dniem 26.09.2016r. Zapraszamy do zapoznania się na: Plan lekcji.

TRENING UCZENIA SIĘ I ZAPAMIĘTYWANIA
printer
TRENING UCZENIA SIĘ I ZAPAMIĘTYWANIA

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla uczniów - "Trening uczenia się i zapamiętywania", którego organizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Polkowicach. Więcej szczegółów można uzyskać po pobraniu ulotki informacyjnej:

Trening uczenia się i zapamiętywania Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU
printer
FESTIWAL NAUKI WE WROCŁAWIU

20 września 2016r. uczniowie Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi uczestniczyli w Festiwalu Nauki we Wrocławiu na Wydziale Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej, gdzie prowadzone były pokazy oraz wykład.

Celem wyjazdu było kształtowanie u uczniów umiejętności naukowego myślenia, wykorzystywania wiedzy, a także formułowania wniosków opartych na obserwacjach empirycznych.

Gimnazjaliści uczestniczyli w wykładzie z pokazem na temat: ”Science Fiction czy Rzeczywistość? Czyli nanotechnologia w zastosowaniach”, po którym dowiedzieli się o samochodach przyszłości czyli jednym z wielu wykorzystaniu nanotechnologii. Wzięli udział w pokazach doświadczeń z fizyki na temat różnicy ciśnień i ich efektów, działania soczewek rozpraszających i skupiających, działania elektrostatyki o nadprzewodnikach oraz na temat pływania ciał.

Organizatorkami wjazdu na Festiwal Nauki były panie Bożena Fila-Rzepa i Aleksandra Kułaczkowska.

KLUB WOLONARIUSZA
printer
KLUB WOLONARIUSZA

ZAPROSZENIE

Jeśli posiadasz dużo optymizmu i chęci do działania. Umiesz wygospodarować wolną chwilę. Cechuje Cię odwaga, sympatia, otwartość, odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność i nie brak Tobie kultury osobistej – przyjdź w środę 21 września 2016r. na długiej przerwie do świetlicy szkolnej.

Koordynator szkolnego wolontariatu:
Agnieszka Fendorf- Róg