FERIE ZIMOWE NA SPORTOWO
printer
Sport

W załączniku zamieszczono plan zajęć sportowych dla gimnazjalistów w okresie ferii zimowych. Zachęcamy do zapoznania się.

Ferie zimowe na sportowo Kliknij aby otworzyć

ALFIK MATEMATYCZNY
printer
Konkurs

23 listopada 2016 roku odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W województwie dolnośląskim w konkursie uczestniczyło 9081 uczniów. Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy I c - Kasia Hruszowiec otrzymała Nagrodę Organizatorów Konkursu zajmując 104 miejsce na 9081 uczestników Województwa Dolnośląskiego. A najlepsi ze szkoły to:

Klasy I
• Kacper Podolski – I C – II miejsce
• Jakub Zalewski i Klaudia Wiencek – I C – III miejsce


Klasy II
• Piotr Mroczko – II A – I miejsce
• Adrianna Kowalska – II A – II miejsce
• Aleksandra Stasiak – II C – III miejsce


Klasy III
• Dominika Gnat – III B – I miejsce
• Justyna Wysocka – III A – II miejsce
• Mateusz Urban – III E – III miejsce


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom gratulujemy!
Nauczyciele matematyki

INFORMACJA DOTYCZĄCA SEZONU GRYPOWEGO
printer
INFORMACJA DOTYCZĄCA SEZONU GRYPOWEGO

W załącznikach informacje Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej dotyczących okresu ferii zimowych.
Prosimy o zapoznanie się.

Pismo Kliknij aby otworzyć

Informacja dotycząca sezonu grypowego 2016-2017 Kliknij aby otworzyć

Ulotka WHO - grypa może być szczególnie niebezpieczna dla zdrowia Kliknij aby otworzyć

Ulotka dotycząca grypy Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO NAUCZYCIELI, DYREKTORÓW SZKÓŁ I PRACOWNIKÓW OŚWIATY
printer
LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO NAUCZYCIELI, DYREKTORÓW SZKÓŁ I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, za nami ponad rok wytężonej pracy. Obecnie wkraczamy w nowy etap, jakim jest wprowadzanie reformy edukacji.

Chcemy być blisko Państwa i wspierać w procesie tworzenia właściwych warunków, do pełnego rozwoju dzieci i młodzieży w polskich szkołach.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem skierowanym do Państwa, a także o zapoznanie rodziców z Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z reformą edukacji. Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany im na najbliższych zebraniach.

Jesteśmy otwarci na pytania z Państwa strony. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z poszczególnymi departamentami w ministerstwie:
tel. 22 34 74 141 - struktura szkół, egzaminy, doskonalenie i kształcenie nauczycieli,
tel. 22 34 74 792 - podstawa programowa, podręczniki, ramowe plany nauczania,
tel. 22 34 74 458 - przekształcanie szkół, sytuacja nauczycieli i dyrektorów w okresie wdrażania reformy.

Zachęcam także do korzystania z adresu mailowego dedykowanego kwestiom planowanych zmian w systemie edukacji: reformaedukacji@men.gov.pl

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej


List do Dyrektorów Kliknij aby otworzyć

List do Rodziców Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
PAMIĘTNIK DZIELONY NA TRZY
printer
PAMIĘTNIK DZIELONY NA TRZY

UWAGA!!!

Nasze uczennice: Z. Florczyk, K. Klimkowska, K. Brelska z klasy 3c biorą udział w konkursie: „Misja – książka”!

Na tej stronie możesz oddać swój głos: https://ridero.eu/pl/books/pamietnik_dzielony_na_trzy/ Kliknij aby otworzyć

Czas: do 15 stycznia!!!!
Dziękujemy za każdy oddany przez Was głos :)

Czytaj więcej
ZEBRANIA Z RODZICAMI KONSULTACJE - KOREKTA
printer
Informacja szkolna

W związku z przedstawieniem Jasełek szkolnych dla rodziców uczniów informujemy, iż w dniu 03.01.2017r (wtorek) następuje zmiana w godzinach Zebrań:

16.30-17.15 Jasełka szkolne na małej sali Gimnastycznej.

17.15-17.45 Zebranie rodziców z wychowawcami klas.

17.45-18.15 Konsultacje rodziców z nauczycielami przedmiotów.

GIMNAZJUM W JEDNOSTCE RATOWNICTWA GÓRNICZO - HUTNICZEGO W SOBINIE
printer
GIMNAZJUM W JEDNOSTCE RATOWNICTWA GÓRNICZO - HUTNICZEGO W SOBINIE

Dnia 16.11.2016 r. 15-osobowa grupa, złożona z klas IIIa i IIIe, w ramach zajęć z orientacji zawodowej prowadzonych przez panie: Agnieszkę Jaskuła i Annę Kubera, pojechała do Jednostki Ratownictwa Górniczo - Hutniczego w Sobinie. Na miejscu przywitał nas jeden z pracowników, który zaprowadził nas do sali, w której obejrzeliśmy film o pracy ratowników. Po projekcji rozmawialiśmy o pracy ratowników, kwalifikacjach, szkoleniach i predyspozycjach. Następnie zwiedzaliśmy jednostkę. Centrum dowodzenia to dyspozytornia. Tam właśnie przychodzą wszelkie zgłoszenia o wypadkach. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca na tym stanowisku, a także, że jest to jedyna stacja ratownicza, gdzie przez całą dobę dyżuruje lekarz. Ratownikiem może zostać tylko osoba, która pracuje jako górnik na dole. Dyżur pełniony jest tutaj przez całą dobę, bez względu święta czy dni wolne od pracy. Zastęp ratowniczy zmienia się co 7 dni (zawsze od poniedziałku do poniedziałku). Każdy taki dyżur rozpoczyna się badaniem lekarskim i szkoleniem. Ratownicy codziennie uczestniczą w różnego rodzaju ćwiczeniach, by podnosić swoją sprawność fizyczną i umiejętności ratownicze, bowiem od tego zależy powodzenie całej akcji. Oprócz tej pracy sami dbają o wygląd jednostki. Samodzielnie zagospodarowali otoczenie, dzięki czemu mogą tam przyjemnej spędzać czas, np. mogą korzystać z kortu tenisowego, sali sportowej, siłowni czy też wspólnie urządzić grilla.

Czytaj więcej
KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE
printer
KOLĘDOWANIE Z PUCHAREM W TLE

Z pięknym pucharem za zdobycie II miejsca w XIII Powiatowym Konkursie Kolęd w Gaworzycach w kategorii gimnazjalnej wróciły dziewczęta ze szkolnego zespołu wokalnego.

W miniony piątek tj. 16 XII w składzie Kasia Kwiatkowska (3e), Kasia Pietruszewska (3d) i Natalia Ostrowska (1b) wyśpiewały kolędą “Pójdźmy wszyscy do stajenki” swój pierwszy sukces. Życzymy powodzenia w kolejnych rywalizacjach.

Występ możecie zobaczyć na stronie http://artgim.webnode.com/ Kliknij aby otworzyć

Czytaj więcej
REFORMA EDUKACJI
printer
REFORMA EDUKACJIInformujemy, że wszystkie informacje dotyczące reformy oświaty można znaleźć na stronie www.reformaedukacji.men.gov.pl : Kliknij aby otworzyć
Czytaj więcej
MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA SPORTOWE
printer
Informacja szkolna

W ramach tegorocznych Mikołajek wspierając oddolne inicjatywy uczniów Samorząd Uczniowski zorganizował mecz między Uczniami a Nauczycielami, Tym razem dyscypliną, w której rywalizowano była koszykówka. Zwycięstwo odnieśli uczniowie, ale Nauczyciele walczyli do samego końca. Ciekawe, czy będzie kolejny mecz....?????

Tego dnia odwiedzili nas: św. Mikołaj, śnieżynki i renifer :) Słodką niespodziankę ufundowała Rada Rodziców.

KONCERT PROFILAKTYCZNY
printer
KONCERT PROFILAKTYCZNY

We wtorek 29 listopada w naszej szkole zrealizowano program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt: „PODZIEL SIĘ DOBREM” w wykonaniu wirtuoza perkusji Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Artysta ów muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą "Gzyms" wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku Białej.W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów - "Zima z Rockiem" w ma Śląsku, w tym roku brał też udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych "Jarocin". Kolejne festiwale to: "KartRock" - Jelenia góra, "Rockowisko" - Łódź, "Open Rock" - Kraków, "Fama" - Świnoujście. W 2001 roku nominowany do tytułu "Człowiek Roku" Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji.

W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie klasy. Koncert sfinansowała Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej