WYPRAWKA SZKOLNA
printer
Informacja szkolna

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów informuje, że zgodnie z Rządowym programem pomocy uczniom w 2016 r. - „Wyprawka szkolna" ustanowionym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, można ubiegać się o ich dofinansowanie.

Informacje dla beneficjentów programu znajdują się w plikach (rozszerzenie pliku .pdf) do pobrania:

Wyprawka str.1 Kliknij aby otworzyć
Wyprawka str.2 Kliknij aby otworzyć
Wyprawka str.3 Kliknij aby otworzyć
Wyprawka str.4 Kliknij aby otworzyć

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 1 WRZEŚNIA 2016r. NA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ 2016/2017
printer
Pilne

Rozpoczęcie roku szkolnego godzina 8.20 do godz. 9.00 - hala widowiskowo-sportowa.

Od godziny 9.00 do godz. 11.00 spotkanie z wychowawcami i wychowawcami zastępczymi w klasach: zapoznanie ze Statutem Szkoły (prawa i obowiązki uczniów), wybór samorządu klasowego, zapoznanie z ceremoniałem szkoły (hymn, sztandar i logo szkoły), podanie planu lekcji, zapoznanie z numerami sal, w których będą odbywały się zajęcia lekcyjne, gry i zabawy integracyjne w tym przy EKO-klasie.

SEKRETARIAT W OKRESIE LETNIM
printer
Informacja szkolnaInformujemy, że Sekretariat Szkolny w okresie letnim czynny jest w godzinach od 8:00 do 14:00.
TYMCZASOWY NUMER TELEFONU DO SZKOŁY
printer
PilneUWAGA. Z POWODU AWARII TYMCZASOWO ZMIENIŁ SIĘ NUMER TELEFONU DO SZKOŁY. PROSIMY DZWONIĆ NA NUMER:

76 818 49 15
BEZPIECZNE WAKACJE 2016
printer
BEZPIECZNE WAKACJE 2016

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Akcja trwa od 9 maja do 30 września 2016 roku.

Kliknij poniższy baner, by dowiedzieć się więcej...Czytaj więcej
WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W POLKOWICACH I NA KRĘGIELNI CZYLI TROCHĘ TEORII ORAZ DOBREJ ZABAWY
printer
WIZYTA W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W POLKOWICACH I NA KRĘGIELNI CZYLI TROCHĘ TEORII ORAZ DOBREJ ZABAWY

W dniu 2.06.2016r. uczniowie klas I A i II E odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Celem wyjazdu było popularyzowanie zawodu policjanta. Uczniowie poznali zasady przyjęć do pracy, wymogi formalne oraz co ważne predyspozycje sprawnościowe, które stanowią jedno z ważnych kryteriów dla starających się tam o zatrudnienie. Ponadto poznali strukturę funkcjonowania poszczególnych wydziałów w tym Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo- Śledczego, Prewencji czy Ruchu Drogowego. Wysłuchali, np. na czym polega praca technika kryminalistyki czy opiekuna psa tropiącego. Wizyta w Polkowicach odbyła się w ramach tzw. Dnia Otwartego. Nasi uczniowie obejrzeli ponadto ćwiczenia z użyciem psa policyjnego. Mieli możliwość zobaczyć sprzęt, który na co dzień stanowi wyposażenie funkcjonariuszy. Dużą radość sprawił uczniom pokaz samochodów czy motocykli policyjnych. Oczywiście znaleźli się tacy, którzy zasiedli za kierownicą radiowozów.

Czytaj więcej
ZEBRANIE Z RODZICAMI - CZERWIEC
printer
Informacja szkolna

W dniu 07.06.2016r. (wtorek) od godz. 17.00 -17.30 odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami. Nie ma natomiast w tym dniu konsultacji z nauczycielami. Zostanie przekazana m.in. informacja o wystawionych ocenach rocznych z przedmiotów oraz rocznej ocenie z zachowania ucznia.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017
printer
Informacja szkolna

Przedstawiamy Państwu wykaz podręczników i ćwiczeń jakie należy zakupić do klasy trzeciej Gimnazjum, które będą obowiązywać w roku szkolnym 2016/2017

Kliknij by pobrać plik z rozszerzeniem pdf.

Dyrekcja Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie informuje również, iż na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 02.03.2016 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe szkoła w roku szkolnym 2016/2017 zapewnia bezpłatnie podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów klas I i II Gimnazjum.

RELACJA Z TRZYDNIOWEJ WYCIECZKI KLAS I A, I C I II E CZYLI Z WIZYTĄ W TRÓJMIEŚCIE I NIE TYLKO
printer
RELACJA Z TRZYDNIOWEJ WYCIECZKI KLAS I A, I C I II E CZYLI Z WIZYTĄ W TRÓJMIEŚCIE I NIE TYLKO

W dniach 11-13.05.2016r. uczniowie klas I A, IC i IIE uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Program wyprawy był bardzo napięty i ciekawy. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Gniezno - pierwszą stolicę naszego kraju. Byliśmy w katedrze, poznaliśmy historię świętego Wojciecha jednego z patronów Polski. Naszemu pobytowi towarzyszyła bardzo ładna, wręcz wakacyjna pogoda. W dalszą drogę udaliśmy się do Torunia- najsłynniejszego miasta z gotycką architekturą. W stolicy polskiego piernika oczywiście odbyliśmy spacer po Starym Mieście, zobaczyliśmy ruiny średniowiecznej zabudowy obronnej. Poza tym spróbowaliśmy swoich sił przy ścianie tzw. krzywej wieży. Jak się okazało zadanie nie należało do najłatwiejszych. W Toruniu zobaczyliśmy dom, w którym urodził się słynny polski astronom- twórca teorii heliocentrycznej. Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście nie można było przejść obojętnie obok manufaktury pierników, w której kupiliśmy wiele toruńskich przysmaków. Odbyliśmy też spacer nabrzeżem Bulwaru Filadelfijskiego. Na miejsce czyli to miejscowości Bieszkowice nad jeziorem Zawrat dojechaliśmy około godziny 20.

Czytaj więcej
UCZEŃ KLASY TRZECIEJ LAUREATEM W KONKURSIE „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531–1683. OD OBERTYNA DO WIEDNIA. RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW"
printer
UCZEŃ KLASY TRZECIEJ LAUREATEM W KONKURSIE   „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531–1683. OD OBERTYNA DO WIEDNIA. RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW"

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy trzeciej III A Tomasz Steć uczęszczający do Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie został laureatem XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów".

Celem Konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczenia sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa i narodu polskiego. W etapie rejonowym konkursu brało udział 101 Dolnoślązaków. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 13 gimnazjalistów. Nasz uczeń otrzymał tytuł laureata, rozwiązując zgodnie z regulaminem ponad 80% zadań.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
.

Czytaj więcej
UCZENNICA NASZEGO GIMNAZJUM OTRZYMAŁA TYTUŁ PÓŁFINALISTKI II OLIMPIADY WIEDZY O KGHM
printer
UCZENNICA NASZEGO GIMNAZJUM OTRZYMAŁA TYTUŁ PÓŁFINALISTKI II OLIMPIADY WIEDZY O KGHM

Uczennica klasy IIIA Marta Łysiak została półfinalistką „II Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie”.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o KGHM wśród uczniów gimnazjum w regionie Zagłębia Miedziowego. Uczennica w eliminacjach szkolnych zdobyła najwyższą ilość punktów. Następnie wykonała prezentację multimedialną „KGHM kopalnią przyszłości”. W dniu 02.11.2015r. odbyło się posiedzenie komisji mającej na celu ocenę prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczestników II Olimpiady Wiedzy o KGHM i Regionie (etap międzyszkolny). Spośród 180 uczniów gimnazjum Marta znalazła się wśród 20 półfinalistów.

Serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej